headpiece

Черниговцы собираются выкопать капсулу, заложенную на месте будущего строительства в «Березках»

_dsc0188

Вчера, 12 октября представители областных и городских властей, силовых ведомств торжественно заложили на месте строительства десятиэтажного дома на ул. Пухова символичную капсулу.

На выходных, жители города, выступающие против строительства нового дома в парковой зоне, собираются ее «торжественно» изъять.

Об этом на своей странице в Фейсбук сообщил черниговский активист и правозащитник Александр Гашпар.

snimok

Также он объяснил «пикантные» подробности возникновения новой стройки.

«Ну нарешті сьогодні знайшлось пояснення «благодійництва» Укрсівербуду і його директора Романа Вереши, котрі за власний кошт відремонтували нещодавно будівлю Чернігівської міської ради.

Ну не могло це «барижне» підприємство робити щось задарма і в підтвердження цього сьогодні читаю статтю, що біля «Березового гаю» «Укрсівербуд» зведе будинок для АТОшників. Але за громкою і благою назвою стоять звичайні меркантильні інтереси, як Вереши, так і обласного керівництва в особі Valeriy Kulich, адже в 120-квартирному будинку, для АТОшників виділять лише 14 квартир (за які Вереші сплатять з обласного бюджету майже 16 мільонів гривень), все інше Вереша буде продавати на комерційних умовах, як елітне житло враховуючи безпосереднє розміщення будинку в межах парку «Березовий Гай».

Але цікавіше те, яким чином Управління капітального будівництва ЧОДА отримала права замовника цього будівництва. Все ще почалось на 36 сесії Чернігівської міської ради минулого скликання, на якій дві земельні ділянки поруч з Березовим парком були передані в постійне користування Управлінню СБУ в Чернігівській області. Така інформація містилася в земельному кадастрі ще і в вересні 2016 року.

Але після публікацій в ЗМІ інформації про майбутнє будівництво Службою безпеки України багатоповерхових будинків в Березовому Гаю за такою ж самою схемою, як будувалась прокуратура Чернігівської області на Жабинського за допомогою Пузана (якого ця ж прокуратура звинувачувала в самовільному захопленні землі на березі Стрижня і в привласненні коштів пайової участі) інформація в Державному кадастрі різко змінюється. Власником земельної ділянки тепер вже є чомусь не територіальна громада, а держава.

Зареєстроване це право (хоч і невідомо на якій підставі) було 23.05.2016 року (!), але чомусь Голова ЧОДА В. Куліч, ще до виникнення цього права видав розпорядження  про припинення Управлінню СБУ права постійного користування цими двома земельними ділянками, хоча таке рішення за Законом мала б приймати Чернігівська міська рада, яка надавала ці земельні ділянки в користування і власником яких на той момент вона була.

Пунктом 3 того лютневого розпорядження УКБ Чернігівської ОДа був наданий дозвіл на розробку технічних документацій щодо встановлення меж в натурі вищезазначених земельних ділянок, але в серпні, Куліч передумав і вирішив, що технічна документація на ці земельні ділянки не потрібна і передає УКБ ЧОДА земельні ділянки без розроблення відповідної землевпорядної документації, і до реєстрації прав на ці земельні ділянки за облдержадміністрацією.

Тож дуже погано коли і містом і областю, керують бізнес-партнери, які не брезгують «нечесними» методами, адже все скидається саме на те, що на якісь невідомій підставі земельні ділянки з підпорядкування міської ради (читайте Атрошенка) «перекочували» в підпорядкування обласній адміністрації (читайте Куліча), в той час як міська рада жодного рішення по ним не приймала. А отже, якщо люди, які проживають поруч з тим місцем куди сьогодні міська влада разом з паном Верешою фактично заклала капсулу з «топором війни» знесуть паркани і не будуть пускати техніку, яка знищить їх улюблене місце відпочинку, то Закон буде на їхньому боці. І думаю не лише Закон, а й більшість місцевих мешканців.

P.S. Ну і як завжди, міська влада в черговий рах знехтувала Генеральним планом міста, згідно з яким ніяких будинків ані в Березовому Гаї, ані на його межі не передбачено.»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: