headpiece

Що в Чернігові назвати або перейменувати на честь Лук’яненка. Лідери першого тижня голосування

Протягом тижня на сайті міськради Чернігова триває опитування, який  об’єкт назвати або перейменувати на честь Левка Лук’яненка, українського дисидента, громадського діяча, політика, автора "Акту проголошення незалежності України", який певний час жив у Чернігові. Серед лідерів — небажання щось називати чи перейменовувати.
На ранок 7 серпня проголосувало понад 4 тисячі осіб. Обирають серед трьох вулиць — Рокосовського, 1-го травня, Всіхсвятська, двох площ — Дружби народів, П’ять кутів (ще не існує). Ще один варіант — проти перейменувань чи найменувань взагалі.
Нині на першому місті варіант "проти перейменування", його підтримало 1716 осіб — 41% від усіх, хто проголосував.
На другому місці варіант перейменування вулиці Рокосовського — 1324 осіб — 32%.
На третьому місці вулиця Всіхсвятська — 610 осіб проголосували за її перейменування, це 14% від загальної кількості.
Потім іде п’ять кутів — 363 голоси, це майже 9%.
Площа Дружби народів і вулиця 1-го травня — 54 і 44 голоси відповідно.
Раніше міська рада пояснювала, що не починає голосування, щоб зібрати всі варіанти, які надходять до міської ради. Проте до голосування не включили, наприклад, вулицю Небаби. Хоч на сайті міськради є відповідна петиція.
Нагадаємо, що після смерті автора «Акту проголошення незалежності України» заступник мера Чернігова Олександр Ломако запропонував назвати на честь Лук’яненка вулицю.У цьому його підтримав журналіст Василь Чепурний, запропонувавши змінити назву вулиці Рокосовського.
9 липня на сайті міськради з’явилася петиція голови Деснянської райради Володимира Грецького з пропозицією перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Левка Лук’яненка. На сьогодні вона вже має 259 підписів із потрібних 250. До кінця збору підписів лишився день.
10 липня на нараді в міськраді мер міста сказав, що Рокосовського варто не чіпати ще років 30-50 й залишити це на нащадків. Він підтримав ідею назвати площу П’ять кутів на честь дисидента. Прес-служба міської ради висвітила це як власну пропозицію Владислава Атрошенка.
Василь Чепурний назвав таку дію «відчіпним», адже ніякої площі там нема.
На засіданні топонімічної комісії історики обурювалися таким варіантом, так як ніякої площі там зараз нема. Заступниця мера Ольга Хоніч, яка головувала на комісії, сказала, що її там планують зробити й разом з іншими чиновниками захищала ідею перейменування П’яти кутів.
Пізніше Ольга Хоніч сказала нашим журналістам, що пропозиція назвати площу П’ять кутів на честь Лук’яненка належить не міському голові.
Наші журналісти дізналися, що спочатку до міськради надійшло депутатське звернення від депутата Деснянської райради міста Чернігова від УКРОПу Володимира Олексієнка.
Механізм перейменування вулиць, які не підпали під декомунізацію такий: або загальні збори улиці або громадські обговорення й слухання.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: