headpiece

У Чернігові учнів ПТУ навчатимуть на виробництві

Вчора, 5 лютого, відкрили першу обладнану навчально-виробничу дільницю на чернігівському підприємстві «Сівертекс» (колишня фабрика «Сіверянка»). Тут за дуальною системою навчатимуться учні Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування – майбутні кравці, швачки і конструктори-технологи.
Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.
Суть дуальної системи полягає в тому, щоби підготовка сучасного робітника відбувалася одразу в тісній зв’язці з тим виробництвом, на якому він потім працюватиме. 
За таку систему підготовки виступили роботодавці, яких часто не влаштовують швидкість і якість підготовки кадрів ПТУ. Справа в тому, що додаткові фахівці на підприємство частіше потрібні "зараз", а не "через три роки". А обладнання на сучасних виробництвах може оновлюватися швидше, ніж навчальні плани й матеріально-технічна база училищ.
За цією системою навчатимуться 30 учнів ЧВПУПО. Вони та їх батьки підписали тристоронні договори з училищем та підприємством про те, що після випуску залишаться працювати на цьому підприємстві. Останнє не тільки надає навчальну дільницю, а й під час навчання платитиме учням стипендію в розмірі 1 тис. гривень на місяць. Окрім того, після двох місяців навчання учні почнуть отримувати ще й заробітну плату за ті вироби, які відшивають. Графік навчального процесу буде наступним: місяць виробничої практики, місяць теоретичного навчання в училищі.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: