headpiece

Судмедекспертів в Чернігові будуть переселяти. Їхнє теперішнє «житло» в аварійному стані

Будівля обласного бюро судово-медичної експертизи (вул. Шевченка, 36) перебуває в украй плачевному стані. Штукатурка падає великими шматками просто на тротуар, де ходять люди. З боку вулиці вже видно дерев’яну обшивку будівлі, якій понад 130 років. А тут же дорога, якою часто ходять люди з вадами зору – вулиця Менделєєва. Тож ми вирішили дізнатись про плани щодо цієї споруди та подальшу долю організації, яка там працює.

«Допоміг» потоп
За словами начальника обласного бюро судово-медичної експертизи Ігоря Потапенка, розмови щодо стану та подальшої долі цієї будівлі вже ведуться. До управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА направили заявку з проханням вирішити це питання.
– Стан будівлі почав погіршуватись після літнього потопу – тоді нас, як і багато інших приміщень у місті, добряче підтопило. Після того як стіни увібрали в себе таку кількість вологи, і почав погіршуватись їх стан, обвалювалась штукатурка і таке інше, – заявив Ігор Потапенко.
У бюро кажуть: усе, що від них залежить на даний час, зробили. Небезпечні місця поблизу будівлі огородили й чекають на рішення управління та обласної ради.

Жити «на дві хати»
В управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА підтвердили: проблема будівлі обласного бюро судово-медичної експертизи розглядалася. З цього приводу навіть уже є проміжні висновки.
– Питання розглянули на колегії управління охорони здоров’я разом із запрошеними на неї головою бюро судово-медичної експертизи Ігорем Потапенком та головою обласного патологоанатомічного бюро Валерієм Синицею. Ми прийняли колегіальне рішення про переїзд обласного бюро судово-медичної експертизи у два приміщення, а саме – центр радіаційного захисту населення на Бобровиці та Перше міське патологоанатомічне відділення на вулиці Пирогова, – зазначив заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін.
Також в управлінні повідомили, що на вулиці Пирогова судово-медичне бюро вже декілька років частково і знаходяться де-факто, але без оформлення договорів, а тепер орендувати частину приміщення будуть офіційно.
Начальник бюро судово-медичної експертизи повинен оцінити запропоновані приміщення на їх відповідність до певних вимог, і вже на початку наступного року всі зазначені організації мають перейти до впровадження колегіального рішення, підписання нових договорів про оренду тощо.

А що будівля?
Переїзд вирішить проблеми обласного бюро судово-медичної експертизи. Але що буде з будівлею, яка має більш ніж 100-річну історію?
Будинок зведено 1870 року в стилі українського модерну. Він складався з двох одноповерхових будинків, які збереглися й на сьогодні. Через відсутність архівних даних ім’я першого власника не відомо. За легендами цю садибу збудував чернігівський губернатор для своєї коханої жінки. В 1880-ті роки в ці приміщення переїхав чернігівський сирітський будинок і проіснував тут до 1900 року. За радянських часів, до Другої світової війни, у будівлі розміщувався дитячий кістково-туберкульозний санаторій, потім функціонував ендокринологічний диспансер. Нині ж тут знаходиться бюро судово-медичної експертизи.
Яка доля чекає на будівлю, вирішуватимуть депутати обласної ради після кінцевого переїзду бюро в нові приміщення. Чи це буде ремонт, чи знесення фактично аварійної будівлі (адже статусу пам’ятки архітектури вона не має) – стане відомо тільки в наступному році.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: