headpiece

Сергій Березенко: «Будемо далі вишукувати фінансування та інвестувати в охорону здоров’я Чернігова»

ПОЗИЦІЯ. Світлий, комфортний, з утепленим фасадом і новими меблями – саме таким тепер є оновлений адміністративний корпус 1-ї міської лікарні Чернігова. Торік ця будівля пережила повну реновацію – змінили навіть форму даху, перекриття. Якісні зміни в житті працівників закладу зміг оцінити й народний депутат Сергій Березенко, за підтримки якого торік виділили необхідне фінансування. Із робочим візитом він відвідав оновлену лікарню, поспілкувався з колективом. Говорили здебільшого про реалізацію медичної реформи на практиці.

Вартість робіт із реконструкції нараховувала майже 4 млн грн. Практично за півроку на замовлення міського управління капітального будівництва в адміністративній будівлі встигли виконати повну заміну покрівлі, утеплення фасаду, ремонт підвальних приміщень, замінили вікна, оновили комунікації, а також переобладнали внутрішні кабінети, актову залу, облаштували санвузол, кімнату для персоналу тощо. Лишилися деякі штрихи – на двері приміщень почепити таблички, доробити косметичний ремонт. Також у планах колективу – закупівля мультимедійної системи, щоб заклад міг приймати в себе і медичні конференції національного рівня. В оновлені кабінети працівники в’їхали наприкінці весни.
Свіженький ремонт Сергій Березенко оцінив і зауважив: зміни дійсно разючі між тим, що він бачив ще рік тому, і як приміщення виглядає цього літа.
Україна взяла курс на глобальні зміни в медицині
Народний депутат заходить у приміщення актової зали й одразу питає медиків, чого ще не вистачає їм для комфортної роботи. Лікарі, хоч і дорослі люди, проте від такої відвертості ніяковіють.

Тому законотворець пояснює хід своїх думок: 
– Ми з головним медиком міста Владиславом Кухарем перебуваємо в постійній дискусії. Я думаю, що ми мали б завершити ремонт тим, щоб зробити в головному корпусі на фасаді електронне табло. Можливо, прибрати літери напису лікарні. Але це ви подумайте і мені скажіть, бо електронне табло і вночі видно гарно, і зручно. Загалом 1-ша міська лікарня унікальна і прогресивна. Є лише кілька закладів у Києві та Дніпрі, які за рівнем прогресу можуть наблизитися до вас. Чимало вже зроблено – ремонти, «Поліклініка без черг», дезкамера, оснащення. Решта областей відстає від нас. Ми будемо й далі рухатися вперед, вишукувати фінансування та інвестувати в охорону здоров’я Чернігова. За цим – майбутнє.
За словами представника Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я (Сергія Березенка), Україна взяла курс на глобальні зміни в медичній галузі, шкода тільки, що поступ відбувається повільними темпами. Нещодавно Верховна Рада нарешті ухвалила закон про трансплантацію від нерідного донора (ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини»), Президент підписав цей документ. Тому пересадки органів уже можна робити вдома.
– Ми маємо потребу десь 1000 операцій на рік, – розповідає Сергій Березенко. – За весь час незалежності зробили їх буквально кілька, і то лише в Києві чи ще деінде. Це не тому, що в нас погані фахівці. Навпаки, вони найкращі, але чомусь ми так недолуго ставилися до нашого законодавства, що наші гроші обсягом у сотні мільйонів гривень (а на наступні роки взагалі йшлося б про мільярди) витрачали в Індії, Білорусі… А результат… У Фейсбуці описували випадок, як дівчинка так і не дочекалася, коли всі ці процедури й перерахунки будуть зроблені, вона померла, не отримавши пересадку серця. Це була катастрофа. Зараз маємо шанс виправити все це.
На головне запитання – коли ж нарешті медики первинної ланки будуть отримувати кошти за надання медичних послуг – Сергій Березенко також відповів. Перш ніж укладати договори про оплату з Національною службою здоров’я, потрібно здійснити чимало проміжних кроків: змінити статус лікарні на комунальне неприбуткове підприємство, отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, оснащення. Нині якраз триває друга хвиля підписання договорів із НСЗУ, вона закінчується в серпні (перша відбулася в червні).
– На жаль, Бюджетний кодекс побудований таким чином, що не можна першу лікарню взяти «на борт», оминувши всі інші заклади міста, які надають первинну допомогу, – пояснює нардеп. – Чому? Тому що Мінфін і Державний бюджет «бачать» об’єкти тільки за територіальною ознакою: громада, район, місто. Відповідно, коли лікарня заходить у процес реформування, її треба виключити з медичної субвенції, бо тоді запрацює зовсім інший тип фінансування – «гроші за пацієнтом». Якщо одну лікарню прибрати, а другу ні, це спричинить колапс системи. Тому не можна виключити лікарню, можна виключити тільки місто… Відповідно, нині дуже багато роботи. Не знаю, чи встигнемо на жовтень, бо друга хвиля скоро закінчиться. Тому треба встигнути подати документи, щоб із 1 жовтня отримати кошти.
І якщо чернігівські медики вже практично вирішили всі статутні запитання, то є чимало прогалин щодо оснащення. Саме над цим і працюють у Чернігові.
«Гламурний» корпус
Попри невелику площу, в одноповерховому адмінбудинку розміщується чимало структурних підрозділів лікарні: бухгалтерія, статистичний відділ, кадри. За словами очільника міського управління охорони здоров’я Владислава Кухаря, саме в будівлі на проспекті Миру, 44 «б’ється серце лікарні». Тому важливо, щоб умови відповідали важливості функцій.

– Переоцінити значення того, що відбувається, важко, бо ми бачимо реалізацію тих слів та обіцянок, які нам давав народний депутат,– говорить головний медик міста. – Приємно те, що він не забуває цього і виконує все, про що говорить.
У 1-й міській лікарні (найбільшому медзакладі міста) завдяки ремонту адмінкорпусу тепер є якісна актова зала. Працівникам більше не доведеться тіснитися в маленькій кімнатці на 5-му поверсі, бо велика зала з легкістю вміщує майже сотню людей. А за потреби – і більше. Зміни в зовнішньому вигляді корпусу медики оцінюють дуже позитивно.
Наталія Собєніна, сестра-господарка ІІ кардіологічного відділення: 
– Я в цій будівлі відпрацювала 10 років. Якщо оцінювати зроблене за принципом «було – стало», то зала вражає. З’явилися жалюзі на вікнах, стало чистенько, красиво, навіть гламурно. А раніше тут був жах: дах постійно протікав, тому в актовій залі стояли різні ємності для збору вологи. Тепер, слава Богу, все по-іншому.
Інна Данильченко, інспектор відділу кадрів: 
– Приміщення в попередньому стані були просто непридатні для роботи. Зараз у нас усе новеньке: коридори, кабінети, усе світле, нам дуже подобається. Добре, що нарешті про медицину почали піклуватися, і не лише щодо оснащення відділень, а й для адміністративних працівників, як ми. Нам часто доводиться співпрацювати з іншими міськими установами, їхні представники постійно заходять до нас. Нарешті нам приємно запрошувати інших до себе.
Довідка
Чернігівська міська лікарня № 1 була започаткована 250 років тому як один із перших медичних закладів в Україні. Сьогодні це багатопрофільний заклад, медичні працівники якого надають допомогу 115200 пацієнтам. У закладі працюють досвідчені лікарі, медичні сестри, технічний і молодший медичний персонал, який створює комфортні та якісні умови перебування в закладі. У лікарні надається невідкладна, планова первинна і спеціалізована медична допомога як у стаціонарному, так і в амбулаторно-поліклінічних відділеннях.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Политика
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: