headpiece

На даху П’ятницької церкви в Чернігові виросла береза

Читачі газети «Семь дней» поцікавилися долею берізки, яка виросла на даху П’ятницької церкви. Хто, мовляв, повинен слідкувати за зовнішнім виглядом старовинної архітектурної прикраси Чернігова?
Перш за все відправились на місце, аби побачити все на власні очі. Так, дійсно росте деревце. Берізка – то якраз підходяще слово, адже березою цю рослинку аж ніяк не назвеш. Гілки і стовбур тоненькі, зростом, мабуть, трішки більше півметра. Якщо вже чесно, то неозброєним оком її взагалі важко розгледіти. Перехожий, який не знає про її існування, навряд чи щось помітить. Але ж проблема все ж таки існує, як не крути. Тому звертаємось до настоятеля православного храму.

– Отче Мироне, скажіть, будь ласка, чи плануєте прибрати берізку, що росте на вашій церкві? Ким взагалі повинні фінансуватися такі роботи?
– Фінансування виключно з кишені П’ятницької церкви. Ми цим питанням займаємось. Коли будуть гроші, тоді й будемо прибирати ту рослину. По наявності фінансів. Оскільки ми не є бюджетною організацією, нас ніхто не спонсорує, то ми ці гроші мусимо шукати своїми силами.
– З боку НАІЗ «Чернігів стародавній» хіба немає ніякої допомоги?
– Помагають, звичайно. Помагають словом, порадою – але не фінансово. Радять, як чинити правильно, як краще зробити тощо. Бо в них фінансів теж не вистачає.
– Служниця вашого храму казала, що проблема тягнеться ще з минулих років. Дерево начебто не вперше вже виростає.
– Було таке. За допомогою кран-машини прибрали тоді все, почистили. Дерева там постійно приживаються, бо поблизу церкви ростуть берези. Вітер їхнє насіння з пилюкою підіймає, ото так воно й осідає потім на даху. Це вже було не один раз.
***

Святий отець також додав, що ті люди, які цікавляться зовнішнім виглядом церкви, можуть підійти на вул. Гетьмана Полуботка, 10/2, і запропонувати свою допомогу. Може, у когось велика машина є, а хто, може, здатний підтримати матеріально. А то, за словами отця Мирона, виходить так: усі турбуються, цікавляться, а в церкву ніхто й не зайде.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: