headpiece

Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»

Селище Замглай єднає зі світом фактично одна велика дорога Ріпки – Замглай. Та є проблема: відрізок траси довжиною 1400 метрів є частиною дорожньої артерії, якою курсують міжміські автобуси, рухаються діти, ідучи до школи, однак від дороги лишилася хіба що назва.
Саме дорожнє полотно швидше нагадує ділянку, яка побувала під обстрілом: на ній немає «живого» місця – суцільні ями, калюжі. А все через те, що саме ці 1400 метрів не заасфальтовані.
– Вона в такому стані, що інколи рейсові автобуси навіть відмовляються нею курсувати. Цю дорогу постійно використовують понад дві тисячі людей. Це не лише Замглай, а й навколишні села – Ловинь та інші.
Тому можна навіть казати про три тисячі жителів. Ще проблема в тому, що ця дорога має невизначений статус – вона в нас як обласна дорога місцевого значення. Раніше її обслуговував облавтодор, але через розподіл доріг на різні за значенням тепер ми просто не знаємо, як нам із нею бути, – розповідає Замглайський селищний голова Олександр Красківський.
Названа дорога – одна з найболючіших проблем Замглаю. Про це говорили жителі під час зустрічі активу селища з народним депутатом Максимом Микитасем.
Оцінити «комфорт» пересування народний обранець зміг і сам – навіть потужний мікроавтобус ледь здолав глибокі вибоїні, заповнені крижаною водою і талим снігом.
За його словами, з дорогами в Україні скрізь біда, особливо в сільській місцевості. А тому вважає, що відкладати цю проблему більше не можна, бо скоро й таких доріг не залишиться.
– Ми маємо великий план на кілька десятків мільйонів щодо ремонту доріг. І в першу чергу це стосується саме Ріпкинського району. Я мав із цього приводу розмову з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем. Як представник бюджетного комітету Верховної Ради України теж буду вишукувати шляхи й можливості вирішення саме дорожнього питання, – сказав народний депутат.
Окрім державної, має докласти зусиль і місцева влада Замглаю: потрібно розробити відповідну проектно-кошторисну документацію. Загальний кошторис ремонту відрізка траси затягне на кілька мільйонів гривень. Якщо фінансування буде, то й місцеві шляховики стануть до роботи.
Начальник Ріпкинської філії райавтодору Олександр Мельник зауважує:
– Ця дорога закладена в капітальний ремонт. І не тільки ця ділянка. Через райдержадміністрацію вже подана заявка. Так, ремонт потрібен, бо це важлива дорога для району. Замглай – то як «спальний» район для Ріпок.
Та клопіт становить не лише цей шлях. Нині термінового ремонту потребують понад 143 км доріг територіального значення і 320 – місцевого та обласного підпорядкування.
Крім цього, під час зустрічі Максим Микитась і жителі селища говорили про енергоефективність і утеплення місцевої школи та садка, створення нових робочих місць, підтримку спорту, можливість відновлення торфодобувної галузі та альтернативу торфу дорогим газу й електриці, новий перспективний шлях розвитку селища тощо.
Народний депутат вітає всі ці ініціативи місцевих жителів і переконаний: їх можливо реалізувати, якщо в Замглаї серйозно замисляться над створенням об’єднаної територіальної громади. Бо лише громада знає, куди і як краще вкладати свої кошти.
Джерело: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: