headpiece

Максим Микитась: «Дорога з Ковпити на Малійки – важлива транспортна артерія, за якою треба доглядати»

Автошлях «Ковпита – станція Малійки» востаннє бачив дорожню техніку років 7 тому, коли на чергові роковини подій на ЧАЕС здійснювали капітальний ремонт траси «Чернігів – Чорнобиль». Тоді ж і лагодили відрізок завдовжки 4,2 км. Та лагодили трасу так, що поки доробили все в славутицькому напрямку, зруйнували всі об’їзні шляхи: на Кархівку, Ведильці, Андріївку і Ковпиту.
Скарги так і посипалися на шляховиків, ті мусили виправити помилки. Одначе 7 років – великий термін для експлуатації автодороги навіть місцевого значення, тим паче, якщо нею регулярно курсують велика військова техніка та лісовози.

Під час зимового візиту Максима Микитася в село Ковпита місцеві жителі не шкодували слів, щоб описати стан дороги своєму нардепу. Вибоїна на вибоїні, ями, суцільні дірки. Навіть витривалий місцевий санітарний транспорт і той не завжди міг подолати ковпитську дорогу.
Народний депутат пообіцяв, що поговорить з обласними чиновниками про перспективу ремонту шляху. Тим більше, що на той час перспективи навіть латання ямок були вельми непевними: у плані на цей рік ковпитської дороги не було. А відтак – і коштів.
Старання нардепа не були марними. І влітку нарешті виділили близько 140 тисяч грн на поточний ремонт автошляху «Ковпита – станція Малійки». У третій декаді липня Чернігівський райавтодор вийшов на ділянку і виконав ямковий ремонт дороги. За словами керівництва, на це пішло 65,5 тонни асфальтобетонної суміші.

«Дорога до цього була взагалі в жахливому стані. Не стільки по ній лісу возили, як військова техніка їздила. Ямки ми навіть фотографували. Звісно, доводилося їздити дуже обережно».

«Ми скрізь зверталися – до адміністрації, до депутата нашого. Він обіцяв помогти. Приємно, що слів своїх він не забув», – розповідає Надія Пустовойт, секретар Ковпитської сільської ради.
Коли в місцевого медика Надії Кужель запитуєш про стан дороги, якою вона користується щодня, то можна почути короткий, але змістовний відгук: «Вона – огидна!» 

«Ми їздимо по селу й на іншу частину нашої дільниці – у Пильню, їздити було ж неможливо. Хоч ями тепер залатали, і за це спасибі».
Вчителька української мови Валентина Цокота теж змушена щодня їздити битим ковпитським шляхом рейсовим автобусом із Чернігова. Розклад руху також вносить корективи у її робочий графік – доводиться щодня вставати на початку шостої ранку. 40 хвилин у дорозі, потім уроки, і вже о третій дня — знову автобусом додому. Щоправда, тепер їздити стало безпечніше, бо ям немає.

«Увесь цей відрізок від траси до села був не в дуже гарному стані, – констатує вчителька. – На щастя, його нещодавно підлатали. Стало краще. Якби ще взимку не забували чистити від снігових заметів – узагалі б красота була».
Максим Микитась коментує історію із сільською дорогою: «Знаєте, ледь не в кожному селі просять – будь ласка, допоможіть нам із ремонтом траси. Це настільки поширена проблема, що навіть не знаєш, із якого краю до неї підступитися. А в Ковпиті цією дорогою курсує громадський транспорт, військові автомобілі. Це важлива транспортна артерія, кидати напризволяще яку не можна.
Саме тому довелося застосувати всі важелі впливу, щоб цей відрізок опинився у графіку поточного ремонту, благо, якраз говорив про це з керівництвом області на початку року, то це було легше запланувати. Звісно, ямковий ремонт – не панацея. Дорога потребує капітального ремонту, і повірте, я як будівельник це добре усвідомлюю. Тому будемо добиватися того, щоб автошлях полагодили остаточно. Це вже буде моїм наступним кроком».

Довідка
На 1 січня 2018 року в Чернігівській області перебувають на балансі Служби автомобільних доріг 2961,8 км автодоріг, це 61 автодорога (2 міжнародні – 332,7 км, 3 національні – 423,6 км, 6 регіональних – 516,3 км і 50 територіальних – 1689,2 км).
Відповідно до нормативних міжремонтних термінів і стану покриття на мережі доріг загального користування державного значення Чернігівської області, необхідно ремонтувати 954,5 км доріг (розрахунки згідно із Системою управління станом покриття СУСП ДП «Укрдіпродор» з обстеженням у 2018 році): капітальним ремонтом – 451 км, поточним середнім ремонтом – 503,5 км. Вартість робіт – 17,4 млрд грн. Порівняно з потребою коштів, згідно із затвердженими нормативами, фактичне фінансування за останні роки становить близько 3%, на експлуатаційне утримання в 2017 році – тільки 10%.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Политика
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: