headpiece

Люки в Чернігові — чеські. Водоканал пояснює, чому більше не обирає українського виробника

Нещодавно в соцмережах з’явилося відео мешканця Кривого Рогу. Відео зняте на заводі чеського концерну "КАСІ". Автор на відео говорить про те, що українські водоканали закуповують люки тут, замість купувати їх в Україні. Серед люків були й ці, які виготовляють на замовлення КП "Чернігівводоканал".  
На своїй сторінці у Facebook КП "Чернігівводоканал" пояснили, чому вони обирають чеського виробника.
"Ті, кого дійсно цікавить питання впровадження нових технологій та питання закупівель, що проводить КП "Чернігівводоканал", вже давно знайшли в Інтеренеті відповіді на питання, чому саме люки закуповують в Чехії, скільки вони коштують і які їх переваги над тими, що раніше використовувались в місті Чернігові", — йдеться у повідомленні.
За їх словами, у 2016 році КП "Чернігівводоканал" отримало негативний досвід використання люків українського виробництва. Люки мали документи, які підтверджували якість, але виявилися браком.
Ось цитата з пояснювальної записки відділу закупівель: 
"11 липня 2016 року відділом закупівель КП "Чернігівводоканал" була оголошена допорогова закупівля на придбання люків оглядових колодязів у кількості 185 шт.
Вартість закупівлі складала 336 700 грн. За результатами торгів було підписано договір з ПП "Патар". Ціна договору склала 314 500 грн".  
У першій партії люків із 50 штук — 31 люк був фактично непридатним. На інших знайшли дефекти після встановлення. Продукцію відправили назад й замінили.
"Станом на серпень 2016 року вартість люку українського виробництва складала 1700 грн, а чеського — 3200 грн. Вартість монтажу/демонтажу сягала за 3000 грн. Якщо до цього додати незручності, пов’язані з повним або частковим перекриттям руху транспорту, та той факт, що люки мають експлуатуватися понад 20 років та у разі руйнації несуть загрозу життю людей — переваги чеських люків були наочні", — пояснює Водоканал. 
У 2017 році КП "Чернігівводоканал" перейшло на закупівлю важких люків, які витримують навантаження понад 40 т. Саме такі люки встановлюються зараз на магістралях міста.  
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: