headpiece

Кому чернігівці повинні платити за світло – «Обленерго» чи «Енера»?

У грудні чернігівці отримали дві платіжки за світло: звичні від ПАТ «Чернігівобленерго» (за те, що спожили в листопаді) та ТОВ «Енера Чернігів» (за січень уже 2019 року). Чому так сталося і що робити з цими платіжками?
Що таке ТОВ «Енера Чернігів»?
Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає, що з 1 січня 2019 року послуги з розподілу та постачання електроенергії споживачам мають надавати різні компанії. До цього в Чернігівській області це робила одна – «Чернігівобленерго».
Із січня за системи розподілу відповідатиме ПАТ «Чернігівобленерго», а от саму електрику в Чернігівській області постачатиме ТОВ «Енера Чернігів». Це підприємство наше «Обленерго» створило ще у березні 2018-го, щоб у січні воно почало повноцінну роботу. Усе це – вимоги закону.
За схожим сценарієм кілька років тому з «Чернігівгазу» з’явилося підприємство «Чернігівгаз Збут».

Чим відрізнятиметься робота «Обленерго» й «Енери»?
«Обленерго» більше не продаватиме електроенергію. Тепер у обов’язках підприємства – контроль використання електричних мереж, ремонт ліній та підстанцій, установлення лічильників та зняття їх показників, підключення або відключення електроенергії, приєднання нових споживачів.
«Енера» з січня 2019 року займатиметься постачанням електроенергії, контролем розрахунків за світло, обліком пільг та субсидій.
Відповідно, і платити за електроенергію в новому році ми будемо не «Чернігівобленерго», а «Енері».
Кому платити за листопад і грудень цього року?
За листопад та грудень 2018 року ми ще сплачуємо «Чернігівобленерго», адже розподіл обов’язків «Чернігівобленерго» між двома компаніями відбудеться в січні 2019 року. Тобто ще в січні (за грудневими квитанціями) потрібно платити як завжди.
Проте вже з 1 січня 2019 року за електроенергію, спожиту в новому році, ми сплачуватимемо «Енері». У лютому всі споживачі отримають оновлені платіжки за січень.
Чому «Енера» вже надіслала платіжки за січень і чи обов’язково платити?
Не обов’язково. Можете вчинити на ваш розсуд. Це швидше крок на випередження, щоб абонентів не перехопили конкуренти (адже новий закон дозволяє споживачам купувати електрику в будь-кого).
Ситуація така: кожен споживач електроенергії має укласти договір про приєднання з ТОВ «Енера-Чернігів». Зробити це можна у декілька способів.
Перший – підписати «заяву-приєднання», яка прийшла вам у платіжці від «Енери» за січень 2019 року. Після підписання її до 1 січня треба передати за адресою: просп. Перемоги, 126.
Інший спосіб – укласти договір автоматично, сплативши «Енері» авансом за січень 2019 року. Тоді не потрібно нічого підписувати й кудись нести.
А договір з «Обленерго» підписувати?
Та сама ситуація: якщо ви його не підпишете, вас автоматично приєднають після того, як ви сплатите по квитанції, яка прийшла разом із заявою. Це, нагадуємо, угода про розподіл (передачу) електричної енергії.
Або ж ви можете власноруч підписати цю заяву й віднести її за тією ж адресою. Якщо ви з Деснянського району Чернігова – її потрібно віднести в кімнату 107, якщо з Новозаводського – 101.
Якщо я не сплачу січневу платіжку в грудні й не підпишу договір – у мене відключать світло?
Ні. Якщо навіть споживач не платив аванс за січень і не повернув підприємству підписану заяву, електрику йому не відключатимуть. Договір укладеться автоматично, коли ви сплатите повноцінну квитанцію від «Енери» за січень. Вона прийде в лютому.
Якщо у вас субсидія – і рахунок за січень має бути нульовий, сплачені кошти стануть «переплатою» й мають залишитися на вашому рахунку.
Тобто підписувати й відносити кожну заяву не обов’язково?
Так. Якщо ви сплатите рахунок або ж просто продовжите споживати електроенергію – це буде вважатися вашою згодою з договором. Вас автоматично приєднають до послуг двох компаній – постачальника електроенергії універсальних послуг «Енери» та розподільчої компанії «Чернігівобленерго».
Що станеться з моїми переплатами «Обленерго», пільгами й субсидією?
Нічого. Усі вони залишаються на вашому рахунку. Якщо ви в листопаді, грудні чи раніше переплатили «Обленерго», ця сума перейде до вас на рахунок «Енери». Усі пільги й субсидії так само залишаються.
Якщо дві компанії займатимуться світлом, то платити доведеться більше?
Ні. Просто у вашій оновленій квитанції від «Енери» загальна сума до сплати буде розбита на два окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії. Але все ви сплачуєте на один рахунок «Енери». А вже продавець потім розрахується з розподільником. Це вас хвилювати не повинно.
Тариф на електроенергію встановлює держава. Підвищити вартість світла ні «Енера», ні «Обленерго» в односторонньому порядку не можуть.
Ще раз: кому платити за світло, яке спожили у 2018 році, а кому за світло у 2019 році?
Оплата за електроенергію, спожиту у 2018 році, здійснюється виключно на рахунок ПАТ «Чернігівобленерго».
Оплата за електроенергію, спожиту у 2019 році, виключно на рахунок ТОВ «Енера Чернігів».
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: