headpiece

Идеального семейного врача нашел в Черниговской области заместитель министра

Заместитель Министра здравоохранения Украины Павел Ковтонюк ознакомился с уровнем сельской медицины и ходом подписания деклараций с семейными врачами в области.
Вместе с начальником управления здравоохранения Черниговской ОГА Петром Гармашем чиновник посетил районные центры первичной медпомощи в Корюковском и Козелецком районах, амбулатории общей практики семейной медицины в поселке Михайло-Коцюбинское и селе Днепровское, а также ФАП в селе Боровики.
— На практиці кампанія з вибору лікаря показує, що наші очікування навіть перевершені. На Чернігівщині процес наразі йде жвавіше, ніж на початковому етапі. Як не дивно, повільніше підписують декларації в обласному центрі, — отметил заместитель министра.
По состоянию на 24 мая на Черниговщине заключено уже 125 535 деклараций, и цифра постоянно растет.
Позже на своей странице в Facebook Павел Ковтонюк посещение Черниговской области прокомментировал так:
«Чернігівщина – це регіон з найбільш рідко заселеними територіями в Україні. Відстані між населеними пунктами тут справді довгі. Тому саме тут можна знайти те, що називається «далеким селом». І ми його знайшли.
Село Дніпровське знаходиться у 58 км від найближчного центру первинної допомоги. У сільській амбулаторії працює один лікар – Олексій Миколайович. Він особливий тим, що є першим лікарем у області, який отримав спеціальність «сімейна медицина» ще у ранні 1990-ті. Він – реально класичний сімейний лікар: вміє практично все. Веде дітей, спостерігає вагітність, уміє навіть робити УЗД.
Амбулаторія у Дніпровському обслуговує саме село та ще 6 хуторів. В один з них – Боровики, на відстані додаткових 12 км від амбулаторії або уже 70 км від ЦПМСД – ми також з’їздили. Боровики знаходяться так близько до кордону Білорусі, що телефон потрапляє у роумінг до білоруського оператора.
Щоб об’їхати усі хутори – а це шлях у 40 кілометрів – у фельдшера є чудовий транспорт – електровелосипед (випробував особисто – крута річ!). А один раз на тиждень у Боровики приїжджає лікар.
А тепер головне: у Дніпровському є комп’ютер, принтер, інтернет (не дуже якісний, але все ж), підключення до електронної системи, і там укладають декларації. На сьогодні їх 340.
Думаю, що такий лікар як Олексій Миколайович без проблем набере максимум декларацій, а можливо і більше. Якраз для таких як він Національною службою здоров’я буде допускатися перевищення ліміту».
Источник: 0462.ua
Джерело: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: