headpiece

Епідпоріг на Чернігівщині не перевищено

Захворюваність на грип та ГРВІ по області на 40% нижча за епідемічний поріг, по Чернігову – на 47,7%. Така ситуація відповідає середньорічному рівню, характерному для цієї пори року, — повідомляє офіційний сайт Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Інфекціоністи зазначають: грип починається як звичайна застуда, втім, за короткий час симптоми посилюються – температура тіла може підвищуватися до 40,5 градуса, виникає головний біль, ломота у суглобах, можуть додаватися інші респіраторні симптоми.
– Задля уникнення ускладнень хворому необхідно забезпечити постільний режим, пити більше рідини. Температуру тіла, яка не перевищує 38,5 градуса, збивати не варто, адже вона сприяє виробленню антитіл до збудника інфекції. Рекомендується симптоматичне лікування, – радить завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2, головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона.
Також, Світлана Ворона зазначила, що вакцинація є одним із ключових факторів у боротьбі з грипом. Вона додає, що якщо вакцинована людина й захворіє, то хвороба буде протікати набагато легше та без ускладнень.
Про це повідомляє прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.
За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, сезонні застудні інфекційні захворювання – грип та інші ГРВІ – циркулюватимуть в Україні до травня 2019 року. Найбільш небезпечним вважають штам (А)«Сінгапур», адже протягом минулих років він «відвідував» Україну впродовж незначного періоду часу, тому в українців немає імунітету до цього штаму грипу.
Передбачається, що найактивнішими будуть штами грипу (А)«Мічиган», (А)«Сінгапур», (В)«Колорадо». Вважається, що саме від «Сінгапуру» українці не мають імунітету, адже протягом минулих років він «відвідував» Україну впродовж незначного періоду часу. У разі появи згаданого штаму в Україні, він може призвести до важкої пневмонії та високої захворюваності літніх людей, дітей та тих, хто має хронічні недуги.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: