headpiece

Де чернігівці покладають квіти «борцам за власть советов»

На братській могилі на Валу на одній із табличок написано, що тут поховані красноармійці-щорсівці, які загинули у січні 1919 року у боях з гетьманцями та петлюрівцями під час «звільнення» Чернігова. Внизу надпис «Вечна слава борцам за власть советов!». Історики не певні, що ця табличка відповідає дійсності.
На Валу в Чернігові на братській могилі червоноармійців стоїть скульптура колінопреклоненого воїна-прапороносця. Обабіч чотири тумби з дошками, де вписані відомості про воїнів, які загинули під час визволення Чернігова у 1943 році. Але збоку (зазвичай ніхто туди не заглядає) також є надпис, що говорить про поховання тут красноармійців-щорсівців, які загинули у січні 1919 року в боях з гетьманцями та петлюрівцями під час звільнення Чернігова. Внизу надпис: «Вечная слава борцам за власть советов!».

"Так і виходить, що кладуть квіти на знак вшанування тих, хто боровся за владу совєтів, яка наступні десятиліття придушувала будь-які спроби української самостійності", — коментує представник Інститу національної пам’яті Сергій Бутко.
Згаданий надпис, пояснює історик, краще було б тимчасово закрити. Найперше тому, що необхідно перевірити наявність поховання 1919 року.
"Вшанування владою та громадськістю держави Україна людей, що боролися проти української держави, виглядає просто дико", — говорить він.
Комісія з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова у цьому році рекомендувала закрити теперішній напис і підготувати новий. 

"На мою думку, поховання з центру міста взагалі варто перенести на відповідні меморіали та кладовища. Хто б там не був – агресор, захисник чи колабораціоніст – ці люди мають бути належно поховані. А місто живих залишити живим. Дитинець – і взагалі історичним центром Чернігова".
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: