headpiece

Вулиця Зелена в Чернігові стала заручником ремонту доріг. Люди бояться за власні будинки

Мешканці невеличкої вулиці вже тиждень потерпають від транспорту. Раніше тут іноді проїжджала автівка когось із місцевих. Після початку будівництва вантажівки стали звичним явищем, а останнього тижня вулиця, яка є навіть не на кожній мапі, перетворилась на справжню автомагістраль. Її обирають водії для об’їзду перекритого проспекту Перемоги.

Із понеділка, 27 серпня, через ремонтні роботи перекрили дорогу на проспекті Перемоги – від перехрестя з проспектом Миру (район готелю «Україна») до перетину з вулицею Мстиславською (біля магазину «Прогрес»). На засіданні виконкому затвердили схеми об’їзду для громадського і приватного транспорту.
Основний рух мав зміститися на вулиці Київську, Гончу та Мстиславську. Проте посеред Мстиславської – ями. Проїзд цією вулицею до проспекту Перемоги фактично заблокований. Або принаймні максимально ускладнений.
Начальник управління транспорту Чернігівської міськради Олександр Рижий каже, що про ці траншеї управління нічого не знало. Він побачив ями лише увечері напередодні перекриття, коли сам перевіряв дорогу. Тому управління усно скоординувало перевізників на інший маршрут.
Траншеї починаються за поворотом із Мстиславської на невелику вулицю, затиснуту між нею й Гончою. Перед поворотом стоїть догори дриґом знак «Об’їзд», але стрілка на ньому вказує саме на вулицю Зелену – автомобілі завертають.

Мешканці вулички обурюються цією ситуацією й налаштовані перекрити свою вулицю самі, щоб тут припинився рух. Що сталося?

Проблема вулиці Зеленої
Зелена – це коротка вулиця з приватною забудовою та одностороннім рухом. На всій ділянці від Мстиславської до Гончої вона в ямах і вибоїнах. Місцеві жителі кажуть: тут уже тиждень їздять легкові авто, фури й спецтранспорт – на цій вулиці нині триває будівницто.
Володимир, пенсіонер, живе на початку вулиці Зеленої. Чоловік стоїть на люку біля свого дому. Його дружина шукає, чим накрити цей люк: усі авто, які рухаються вулицею, наїжджають на нього, щоб не потрапити в ями.
Подружжя побоюється, аби асфальт навколо люка не розвалився.
– Скільки перекопували Мстиславську, стільки сюди і їдуть авто. А сьогодні ще перекрили проспект Перемоги, то всі й зовсім ринули сюди добивати нашу дорогу, — говорить Володимир і показує на ямки й авто, які одне за одним виїжджають з-за рогу. – Уранці не можна було в домі сидіти – усе тріщить. Ми боїмося, щоб стінки наших погребів під будинками просто не впали.

Через те подружжя й кілька їхніх сусідів вийшли з двору й стали так, щоб авто їхали через ями.
На вулиці Зеленій зводять багатоповерхівку – до гуркоту машин додається гупання з будівництва.
– Там монтажна зона, туди постійно їде техніка, яка везе бетон й інші матеріали для будівництва. І все через нашу вулицю.

Дружина Володимира показує: із дворів люди виходять одразу на дорогу, біля парканів – ростуть кущі троянд, плодові дерева, за якими не одразу житель бачить автомобіль, а автомобіль – жителя.
У цей час із дворів виходять діти й прямують уздовж асфальту (адже тротуарів тут немає), дорослі скеровують їх підійти до парканів будинків, щоб пропустити авто.
Проблему, каже дружина Володимира, створює й те, що рух на вулиці односторонній, із боку Мстиславсьої на Гончу. Але деякі водії примудряються виїхати навпаки.
– Ми в цьому хаосі вже не можемо. Вранці сюдою ще дві маршрутки з людьми проїхали – номер 8 і 16, – каже жінка.
Володимир веде на початок Зеленої, показує знак об’їзду й вириті траншеї. Водії, керуючись стрілкою, звертають на Зелену. Жінка ще шукає дошки, щоб накрити люк. Каже: якщо так триватиме, то самі вийдуть і перекриють свою вулицю.

Що каже управління транспорту
Начальник управління транспорту Олександр Рижий називає цю «незручність» непередбачуваною. Об’їзд мав бути і через Мстиславську, створили відповідну схему, затвердили її на виконкомі. Траншею на Мстиславській побачили лише напередодні перекриття. Управління транспорту про неї не знало.
– Нас про те, що там перекопана дорога, не попереджали, із нами цього не узгоджували. Якби з нами це погодили – ніхто б тудою об’їзд не робив. Коли я сам побачив ці ями, ми швидко скоординували перевізників об’їжджати іншою вулицею, через Чернишевського. Ну а автомобілісти, виходить, їдуть через цю вулицю Зелену.
На запитання, чи міг рухатися якийсь громадський транспорт вулицею Зеленою, Олександр Рижий каже категоричне «ні».
– Маршрутний транспорт ніяк не може об’їжджати через Зелену.
Начальник показує на екрані комп’ютера систему Dozor, яка через GPS відслідковує рух усіх чернігівських маршруток.
Начальник управління каже, що слідкує за маршрутами й бачить усі відхилення. Якщо якась маршрутка їде не туди, в управлінні телефонують до власника маршруту й вимагають пояснення.
Тому проїжджати вулицею Зеленою маршрутки, вважає начальник управління, не могли.
Треба потерпіти
Заступник мера Андрій Черненко, який відповідає за розвиток транспортного та житлово-комунального господарства міста, каже, що об’їзд спланували й затвердили на виконкомі. Ділянку на проспекті Перемоги перекрили лише на короткий час для ремонту дороги, і довго незручності не триватимуть.
Згодом, за його словами, почнуть ремонтувати нову ділянку, перекриють інші частини вулиць – інакше ремонт не зробити. Чому вийшла така проблема – пояснити не може.
Те, що водії їдуть Зеленою вулицею в обидва боки, – питання не до міськради, а до автомобілістів (щодо культури водіння), а ще краще – до патрульної поліції, яка мала б це відслідковувати.
Про знак «Об’їзд», який скеровує всіх автомобілістів на вулицю Зелену, Андрій Черненко не знає. Якщо стоїть, то має там бути. Можливо, він стоїть догори дриґом через те, що знаків із правильною стрілкою не вистачило, тому й перевернули.

– Ми розуміємо, що вулиця Зелена у поганому стані, ми вже збираємося братися і за неї. Люди обурені, звісно, бо вони звикли, що вулиця мала і нею їде два-три авто – а тут десятки. Тому люди дзвонять і вимагають щось зробити. Але ці незручності – на кілька днів, далі все буде як завжди. Щоб відремонтувати той шматок дороги – такі незручності вимушені, – каже заступник мера.
Андрій Черненко запевняє: якщо ситуація на вулиці Зеленій стане критичною – туди виїде спеціальна група людей, і він, якщо треба, приїде.
Судячи з усього, мешканцям Зеленої доведеться терпіти. Головне – потім дочекатися компенсації у вигляді обіцяного ремонту. Вони його заслужили, як ніхто інший.
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: