headpiece

Владислав Атрошенко: вся влада має працювати з однією метою – побудувати потужну державу зі щасливими українцями

У Чернігові 8 червня відбулась конференція «Господарська юрисдикція. Виклики сьогодення» за участі представників органів міської, державної влади та суддівського врядування.
На цій зустрічі Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко виступив х великою промовою і окреслив широке коло питань, які стосуються розвитку як Чернігова, так і загалом всієї України.
— Як міський голова Чернігова я хотів би бачити потужну державу, де усі гілки влади об’єднані однією метою — збудувати економічно потужну, дійсно суверенну державу з щасливими громадянами.
Мета будь-якої реформи – це швидка та ефективна розбудова економічно потужної держави з заможними і щасливими громадянами, які народжують мінімум по три українця в кожній сім’ї і бачать своє майбутнє в Україні.
Сьогодні реформи в Україні, так як вони вбачаються знизу, не в усіх аспектах гармонізують з тією моделлю, яка може працювати.
Реформа Державної фіскальної служби
Державну фіскальну службу сьогодні дійсно перетворили в сервісну службу. У Чернігові на сьогодні тільки 25 податківців, які обслуговують 18 тисяч господарюючих суб’єктів, з яких близько 2600 — юридичні особи, перевірка діяльності яких здійснюється близько двох тижнів. Решта — це фізичні особи, де дещо легша ситуація. Тобто можна зробити висновок, що така реформована служба не може ефективно здійснювати свою діяльність по збору податків. Оскільки спостерігаються системні випадки, які загрожують всій державі, щодо несплати податків. Крім того, жодним законодавчим документом не прописаний дозвіл органам місцевої влади створювати свої відділи зборів і доходів.
 Реформа місцевої та патрульної поліції
Вважається, що реформа патрульної поліції є однією з успішних. Але сьогодні місто не може вирішити найпростіше питання — припинити поток великовантажних грузових машин, який заходить у таку жарку погоду на територію міста. Хоча ми виконали всі вимоги патрульної поліції, встановили відповідні знаки та визначили маршрут об’їзду. Оскільки ця реформована патрульна поліція відповідно до регламенту не має можливості встановити стаціонарні пости, то вона є неефективною.
Також практично сервісною стала місцева поліція. Після скорочення міський відділ поліції налічує 250 правоохоронців на 300 тисяч населення і 8 тис. га території. Якщо виокремити слідчих та співробітників по роботі з дитячою злочинністю, то тільки 190 поліцейських здійснюють свої функції. У такій кількості вони не можуть забезпечити ефективну охорону громадського порядку.
 Розбудова реальної демократії
Сьогодні ми живемо в охлократії. На сучасному етапі розвитку Україна не має демократії, у повному розумінні цього слова — це будь-які ступінь прозорості та процедура зрозумілості прийняття рішення з обов’язковим виконанням цього рішення рештою суспільства, яка навіть з цим рішенням не погоджується. Сьогодні суспільство налаштоване так, що більшість громадян не розуміють функцій міської ради.
Можливо це крамольна і не популярна думка, але я вважаю, що неправильно був покараний рядовий склад правоохоронців під час Революції Гідності. Цим кроком зруйнували поліцію. Сьогодні поліція елементарно боїться виконувати свої прямі завдання по охороні громадського порядку – вона нікуди не втручається і функція по забезпеченню охорони громадського порядку на сьогодні взагалі під великим питанням.
А питання визначеності, стосовно того, які зібрання є мирними чи не мирними – це не є питання рядового складу. Держава – це завжди примус і рядовий склад повинен виконувати команду, а суспільство повинно оцінювати тільки керівний склад, який можливо давав не такі команди.
В містах потрібно проводити референдуми та приймати жорсткі рішення
Важливим моментом є також те, що ефективність держави напряму залежить від ефективності, зокрема, громади міста.
Громада міста на сьогодні має абсолютно неефективну, невпорядковану мережу освітніх та медичних закладів. Не відомо, де і який контингент в них обслуговується, які кошти за ким закріплені. У місті функціонують міські, обласні та районні лікарні. Контингент переплутаний. За міський бюджет частково утримуються пацієнти з області в міських лікарнях. Тому це питання на законодавчому рівні треба врегульовувати.
Сьогодні будь-яке впорядкування мережі стикається зі складнощами. Тобто нам потрібен закон прямої демократії, завдяки якому я як міський голова міг би оголошувати вузьковизначене коло господарських питань — господарський референдум на території громади. Тому що будь-які непопулярні питання, наприклад, як закриття якогось закладу чи його скорочення — фактично руйнують місцевий бюджет. І тоді роками ми цю систему не впорядкуємо, — зазначив Владислав Атрошенко.
Про боротьбу з корупцією
Окремо хотів би зазначити про боротьбу з корупцією. Сьогоднішня загальна ситуація по опитуванням, які також робили й іноземні інституції, показує, що 96 відсотків українців вважають, що корупція у містах є і вона збільшується. Разом з тим, тільки 1 відсоток опитуваних дав стверджувальну відповідь, що хоч раз брали чи давали комусь хабар.
Сьогодні у нас у місті нема кому давати хабар.
З моєї особистої практики – я своєю карткою в офіційному автосалоні сплатив за автомобіль і дійсно забув його задекларувати. Приїхали чотири полковника з Кировограду. Разом зі слідчими та понятими у міському відділі поліції показово влаштували шоу з врученням мені повідомлення. Я попросив зачекати юриста, щоб він фахово написав заперечення. Але цього не було забезпечено.
Тобто метою цього закону повинно бути забезпечення публічного контролю громадськості та контроль правоохоронних органів, в першу чергу, над відповідністю видатків та доходів. Реально ж, очевидно переслідується мета довести комусь, хто дає завдання нам сьогодні в Україні – показати, що ми боремся і що іде процес.
Наступне – це реальна робота Антимонопольного комітету. Багато говориться, але ми маємо RAB-тарифи, «Ротердам+» та найдорожчі авіаквитки у світі. Про що ми говоримо? Про яку правову державу?
Поважні керівники однієї іноземної держави визначили що таке корупція – це трильйони грошових одиниць, витрачених на війну, а потім приватні корпорації заходять на розробку копалень і т.д. Ми на ці речі не реагуємо.
Одночасно треба викорінювати підкуп виборців. Якщо не буде підкупів і вибори будуть об’єктивними, багато питань законодавчо будуть вирішені.  
Процедури виконання робіт у місті
Окремою ситуацією є процедурні питання. Вони скоріше заважають розвиватися громадам, ніж роблять процедури закупівель прозорими і економлять кошти. Реальний стан речей – є бюджетний процес – це рік, приймається бюджет міста тільки після прийняття бюджету Верховною Радою України, де ми дізнаємося, що місто отримує, наприклад, ПТУ, зобов’язання по якимось пільгам і т.д. Тоді місто зводить кінці з кінцями. Далі треба розробити проекти, пройти експертизи та тендери. І в результаті роботи реально можуть робитися тільки в серпні.
Все це реально видно на прикладі ремонту міських мереж. Коли є пориви мереж, потрібно три місяці на розроблення проекту, проведення експертиз та торгів. І люди від того незадоволені, оскільки їм незручно проїжджати, бо територія розрита.
Я хочу ще раз наголосити, що досі жодна посадова особа в державі не порахувала вартості заміни міських мереж та не відповіла на запитання «Звідки брати на це кошти?”. Наразі ми не маємо навіть 1-2 відсотків коштів на вирішення цієї проблеми. І не маємо уявлення шляхів її вирішення. А це є підвалини держави, на які варто теж звертати увагу. 
Повертаючись до початку своєї промови, звісно, ті речі, про які я казав, не стосуються теми вашого зібрання, але я дуже радий, що у мене була можливість вам сказати, що при будь-яких реформах судової системи, якщо не буде загальної картини, якщо всі гілки влади не будуть пронизані метою розбудови потужної незалежної суверенної держави зі щасливими українцями – решта не буде спрацьовувати.
Источник: 0462.ua
Джерело: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Общество
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: