headpiece

Без голови. Все, що треба знати про відставку голови Чернігівської ОДА

Президент України Петро Порошенко звільнив із посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча. Відповідний указ від 30 липня було розміщено наступного дня на сайті президента. Протягом трьох днів Валерій Куліч складе повноваження. Якщо за цей час Петро Порошенко не призначить нового очільника області, обов’язки голови тимчасово виконуватиме перший заступник Куліча – Юлія Свириденко.
Валерія Куліча головою ОДА призначили 31 березня 2015 року. До цього він кілька місяців побув народним депутатом України від БПП. Переміг у жовтні 2014 року на 205-му виборчому окрузі (Деснянський район Чернігова), але склав мандат після призначення керівником області. Утім того ж року знову обрався до представницького органу – Чернігівської обласної ради.
У 2015 році колишній аграрій задекларував 28 млн грн доходів за попередній рік, посівши за цим показником перше місце серед голів облдержадміністрацій країни. Досі таким і залишався: за декларацією 2017 року у Валерія Куліча 36,4 млн доходів плюс солідні заощадження (600 тис. дол., 800 тис. євро і 1,5 млн грн). Це все ще найбільші цифри серед колег-губернаторів. Нині також є депутатом обласної ради.
Поголос про звільнення Валерія Куліча з посади голови ходив ще з весни цього року.
 Пояснення Куліча
На прес-конференції 31 липня Валерій Куліч сказав, що у травні цього року мав зустріч із президентом України. Після неї вирішив написати заяву на звільнення. Конкретної причини рішення екс-голова не назвав.
– Три роки я працював, і виникли розбіжності й у питаннях формування кадрових позицій. Якщо нема можливості сформувати ту команду, за яку можеш нести відповідальність, і рухатися з нею, то для чого морочити голову одне одному.
Валерій Куліч не захотів називати прізвищ тих, кого йому нав’язували, зауваживши лише, звідки були «пропозиції».
– Були пропозиції і від народних депутатів, і з Адміністрації президента. Ми живемо в різноманітному політичному середовищі, і, безумовно, кожна політична сила хоче щось тобі відтоптати. Кожен мажоритарний депутат хоче бачити своїх наближених людей на своєму окрузі.
 Хто наступний?
 Валерій Куліч запевняє, що не знає. Протягом трьох днів він має передати всі справи своєму першому заступнику Юлії Свириденко. Якщо за цей час президент не призначить нового очільника області, то вона тимчасово стане в. о. голови ОДА.

Валерій Куліч стверджує, що кабмін ще не розглянув нову кандидатуру.
– На сьогодні розглядається декілька кандидатур. Кабінет Міністрів ще не визначився, тому говорити про щось рано. Ідуть політичні консультації. Кого Кабмін подасть на затвердження президенту – побачимо в наступні дні, – вважає Валерій Куліч.
Нині говорять про те, що на посаді голови Куліча замінить Олександр Мисник – очільник Менської райради. Він представник партії «Наш край». Ніби це домовленість із головним чернігівським «нашкраївцем» – народним депутатом Валерієм Давиденком. Його прізвище теж, до речі, спливає час від часу в розмовах на тему наступника Валерія Куліча. Але, швидше за все, крісло посяде не він сам, а його людина.
Мисник був заступником голови Менської РДА. Півтора року був головою райдержадміністрації. Із листопада 2015 року – голова районної ради. Як самовисуванець за підтримки партії «Наш край» балотувався на виборах менського міського голови у 2017 році. Програв сьогоднішньому меру Геннадію Примакову – члену Радикальної партії Олега Ляшка.
Столичні журналісти припускають, що неформально партією «Наш край» керує Віталій Ковальчук – перший заступник голови Адміністрації президента. Раніше повідомлялось, що саме Ковальчук очолить виборчий штаб Петра Порошенка на виборах у 2019 році. Отже, нічого сенсаційного в такій дружбі політичних сил немає.
Були чутки й про колишнього директора «Чернігівобленерго» Володимира Ткача. Посилилися вони після того, як він недавно залишив свою посаду.
 Що далі робитиме Куліч
 Колишній голова сказав, що планує й далі працювати в реальному секторі економіки, займатися громадською діяльністю. Він залишається депутатом обласної ради, але на те, аби очолити її, не претендує. Також працюватиме в бізнесі. На запитання, чи залишиться в політиці, Валерій Куліч чітко не відповідає.
 Що зробив і не зробив Куліч на посаді
 Своїм успіхом Валерій Куліч вважає те, що Чернігівська область є лідером процесу децентралізації. На сьогодні в області створено 37 об’єднаних територіальних громад.
Аналітичний портал «Слово і діло» проводив моніторинг щодо обіцянок Валерія Куліча на посаді голови. Підрахували, що за час роботи він дав 30 обіцянок, з яких виконав 13, тобто 43 відсотки від усіх. Але шість обіцянок він провалив.

 Виконав
 У червні 2016 року Валерій Куліч пообіцяв реконструювати Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» до 2017 року. У вересні 2017-го реконструкцію завершили. У центрі запрацювало паліативне відділення для дітей з невиліковними хворобами психоневрологічного і генного профілю.
Також Куліч обіцяв обладнати лінійним прискорювачем радіологічне відділення обласного онкодиспансеру. Проект мали реалізувати протягом 2017-го. Його запустили, але у 2018 році.
 У процесі
 Колишній голова ОДА також обіцяв навести порядок у транспортних перевезеннях – забезпечити чіткі й прозорі механізми співпраці з перевізниками. Валерій Куліч доручив відповідним органам влади врегулювати питання з правом певних верств населення на пільговий проїзд. У деяких районах області та Чернігові розробили програми відшкодування втрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян. Поки це все.
Валерій Куліч стверджував: газ в області замінять альтернативними видами палива – для заощадження. У 2015 році він повідомляв, що на такі види палива, а це дрова, торф, тріска, перевели 45 котелень області. На жовтень 2017 року за кошти державної програми фінансування розвитку енергоефективності власники приватних будинків установили 26 сонячних батарей. В адміністрації відзначали, що показники виробництва електроенергії з альтернативних джерел у першому півріччі 2017 року у 12,2 рази перевищили показники 2016-го.
 Не виконав
 Валерій Куліч мав скоротити апарат облдержадміністрації на 30 %, у липні 2015 року він складався з 562 чоловік. На кінець 2015-го скоротили 76 посад (13 %). Проте в липні 2016 року в адміністрації було вже 612 штатних одиниць. Скорочення не відбулося.
Улітку 2015 року Валерій Куліч пообіцяв звернутися до Антимонопольного комітету з проханням перевірити законність підвищення цін на квитки Південно-Західної залізниці, якщо ПЗЗ їх не знизить. Звернення колишній очільник області не написав, хоча ціни залізниця так і не знизила.
 Ретроспектива
 Голови Чернігівської ОДА:
Валентин Мельничук. 23 березня 1992 – липень 1995Петро Шаповал. 13 липня 1995 – 30 квітня 1998Михайло Каскевич. 30 квітня 1998 – 12 серпня 1999Микола Бутко. 12 серпня 1999 – 13 листопада 2002Григорій Панченко. 13 листопада 2002 – 26 грудня 2002Валентин Мельничук. 26 грудня 2002 – 21 січня 2005Владислав Атрошенко. 4 лютого 2005 – 12 грудня 2005Микола Лаврик. 12 грудня 2005 – 10 липня 2007Володимир Хоменко. 10 липня 2007 – 12 жовтня 2007 (в. о.), 12 жовтня 2007 – 3 березня 2014Володимир Івашко. 3 березня 2014 – 19 вересня 2014Сергій Журман. 19 вересня 2014 – 31 березня 2015 (в. о.)Валерій Куліч. 31 березня 2015 – 31 липня 2018
Источник: 0462.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Категория: Власть
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: